جمعیت هلال احمر استان مرکزی

اجرای طرح هر مسجد یک کپسول در استان مرکزی

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان مرکزی از اجرای طرح ابتکاری هر مسجد یک کپسول توسط این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ حجت الاسلام سیدرضا میرهاشمی در رابطه با این خبر گفت: ما در جمعیت هلال احمر یک بانک تجهیزات پزشکی امانی داریم که وسایل پزشکی موجود را به صورت امانت در اختیار بیماران نیازمند قرار داده و آنها نیز  پس از بهبودی، وسایل امانی را به جمعیت هلال احمر بر می گردانند که در این طرح نیز کپسول های اکسیژن اهدایی را در اختیار بیماران کرونایی قرار می دهند. 
 
حجت الاسلام میرهاشمی عنوان کرد: ابتدا در جلسه شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر مصوب شد که هر مسجد یک کپسول اکسیژن را امانی در اختیار بیماران کرونایی نیازمند به صورت رایگان قرار داده و پس از بهبودی به بیماری دیگر تحویل داده شود که این کار هم از طریق مساجد به صورت محله محور و هم از طریق جمعیت هلال احمر صورت گیرد.
 
 وی افزود: با توجه به وضعیت کرونا در کشور و به عنوان یک وظیفه ذاتی و شرعی همه مومنان به خصوص مساجد که در همه عرصه ها همچون خدمات اجتماعی مشغول فعالیت هستند، این طرح آغاز و اکنون ۱۵ مسجد به عنوان پایگاه سلامت در سطح شهرستان این خدمات را به نفع شایسته ارائه  می دهند. 
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان مرکزی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه متاسفانه، تختهای بیمارستان هایی که متعلق به بیماران کرونایی است به گونه‌ای تکمیل شده، توصیه کادر درمانی و پزشکان بر این است که بیمارانی که وضعیت بهتری دارند در منزل قرنطینه و درمان شود. 
 
حجت الاسلام میرهاشمی اظهار داشت: ما در جمعیت به این نتیجه رسیدیم که اگر بیماران کرونایی بخواهند در قرنطینه خانگی درمان شوند، هر خانواده می بایست مبلغ ۴ میلیون تومان برای خرید کپسول اکسیژن بدهد که هزینه بالایی است و خیلی‌ها توان خرید آن را ندارند، پس با این طرح کمک بزرگی می توان به آنها کرد. 
 
 وی بیان داشت: در ساعات اولیه شروع طرح در جمعیت هلال احمر، مسجد سید تقی تقوی واقع در خیابان فتح شیاکوه اراک، یک خیر بزرگوار ۵ کپسول خریداری و به جمعیت هلال احمر تحویل داده و مساجد دیگر نیز اعلام آمادگی کردند. 
 
حجت الاسلام میرهاشمی در پایان ضمن تقدیر از حامیان بشردوست جمعیت هلال احمر گفت: انتظار می رود که در این روزهای سخت به هر نوعی که می توانیم حامی افراد نیازمند بوده و همانطور که خداوند در آیه ۳۲ سوره مائده از ثواب نجات جان آدمها یاد کرده است ،  بتوانیم گوشه ای از درد و رنج این روزهای مردم را التیام بخشیم.
 
 
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *