جمعیت هلال احمر استان مرکزی

یکشنبه 29 فروردین 1400

برگزاری ۲ دوره اسکان اضطراری ویژه نجاتگران استان مرکزی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی از برگزاری ۲ دوره تخصصی اسکان اضطراری ویژه نجاتگران این جمعیت به صورت استانی خبر داد‌.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ مراد حیدری در رابطه با این خبر گفت: در روزهای پایانی بهمن ماه سال جاری ۲ دوره تخصصی اسکان اضطراری به صورت استانی در مجتمع فرهنگی ورزشی و امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه برگزار شد. 
 
حیدری عنوان کرد: وی در ادامه افزود: در این دوره آموزشی، نجاتگران با سرفصل های آموزشی همچون کلیات و تعاریف سرپناه اضطراری، اسکان موقت و اردوگاه ، آمار و گزارش نویسی، بهداشت فردی ، بهداشت محیطی در اردوگاه ، بهداشت آب، چادر و چادرزنی، مدیریت اردوگاه ، توزیع اقلام در اردوگاه و تکمیل دفترچه های امدادی خانوار آشنا می شوند. 
 
وی افزود: دوره اول ویژه شعب اراک، خنداب، شازند، دلیجان و محلات با موفقیت به پایان و  دوره دوم ویژه شعب ساوه، زرندیه، اراک، غرق آباد، آشتیان، تفرش و فراهان از امروز مورخ بیست و نهم بهمن ماه سال جاری آغاز شده است. 
 
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی اظهار داشت: یکی از وظایف مهم جمعیت هلال‌احمر در زمان بروز حوادث و موقعیت‌های اضطراری، امداد ونجات و اسکان اضطراری به بازماندگان و آحاد مردم است که امدادگران با آموزش های تخصصی در این حوزه ها، برای انجام وظایف محوله آماده می شوند.
 
 
 
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *