جمعیت هلال احمر استان مرکزی

یکشنبه 29 فروردین 1400

برگزاری ۲ دوره تخصصی نجات در حوادث حمل و نقل در استان مرکزی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی از برگزاری ۲ دوره تخصصی جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل به صورت استانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ مراد حیدری در رابطه با این خبر گفت: در نیمه دوم بهمن ماه سال جاری، ۲ دوره تخصصی جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل به صورت استانی توسط این معاونت به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه برگزار شد. 
 
حیدری عنوان کرد: دوره تخصصی جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و قطع زنجیره انتقال و جلوگیری از تجمع، طی ۶ روز با تفکیک شعب به در ۲ دوره به صورت تئوری و عملی در مجتمع فرهنگی، ورزشی و امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه برگزار شد. 
 
وی افزود: در دوره مذکور مباحثی همچون اقدامات پیش بیمارستانی، کار با ست هیدرولیک و پنوماتیک، تثبیت صحنه حادثه و رها سازی به صورت تخصصی توسط مربیان مجرب تخصصی این جمعیت آقایان بادکوبه، نادری و فرامرزی آموزش و طی این ۶ روز هر دو گروه به تمرین مباحث تدریس شده پرداختند. 
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: از افراد شرکت کننده در ابتدای دوره جهت تعیین سطح و سنجش میزان اطلاعات آنها، پیش آزمون و سپس با تمرین مباحث تدریس شده در پایان دوره در آزمون پایانی شرکت و کسانی که موفق به کسب امتیاز مورد قبول شوند، گواهینامه مربوط به شرکت در دوره را دریافت خواهند کرد. 
 
مراد حیدری خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین دلایل برگزاری دوره تخصصی نجات در حوادث حمل و نقل به خصوص در سه ماهه پایانی سال، پرورش نجاتگران زبده و کارآمد جهت بکارگیری در حوادث جاده ای بوده ای که در ایام نوروز سال آینده بتوانیم از نیروهای آماده با اطلاعات به روز و دقیق در پایگاه های جاده ای بهرمند شویم. 
 
حیدری یادآور شد: علاوه بر پرورش نیروهای جدید، جمهیت هلال احمر استان مرکزی همزمان با سراسر کشور با برگزاری دوره های پنجشنبه های توان افزایی ویژه نجاتگران و همچنین برنامه های توان افزایی قبل از طرح های ملی و استانی به آمادگی و بروز بودن اطلاعات و آگاهی نجاتگران پرداخته و همواره در ایام مختلف به تمرین و تکرار این مباحث طبق رفرنس های جدید می پردازند.
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *