جمعیت هلال احمر استان مرکزی

جلسه هماهنگی ویژه خانه های هلال با استانداری

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی خانه های هلال با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر و استانداری مرکزی جهت توسعه فعالیت ها و همکاری بهتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ مورخ هفدهم دی ماه سال جاری، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص فعالیت ها و برنامه های ویژه خانه های هلال در سطح استان بین محمودی مدیرعامل، زمانی معاون آموزش و پژوهش، مقدسی سرپرست معاونت منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان با غیاثی مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مهندس کاظمی مدیرکل امور شهری استانداری، مهندس حیدری مدیرکل امور روستایی استانداری برگزار شد. 
 
طی این جلسه عنوان شد کلیه امور خانه های هلال از سوی مدیریت بحران، امور شهری و روستایی همچون اختصاص فضای فیزیکی به خانه های هلال، امکانات نسبی برای شروع کار و ثبت نام حداکثری با دهیاران هماهنگ شد.
 
سپس مقرر شده بعد از ثبت نام و عضو گیری جدید از اهالی بومی آن منطقه یا روستا جهت ارتقای سطح تاب آوری جامعه به خصوص اقشار آسیب‌پذیر، کلیه آموزش ها از سوی هلال احمر  با اعزام مربی کمک های اولیه صورت گیرد. 
 
پس از پایان آموزش های امدادی در خانه های هلال در هر خانه هلال دو تیم آموزش دیده امدادی از بین علاقمندان به همکاری تشکیل و سپس به تمرین و ممارست جهت آمادگی در بلایای طبیعی و غیر طبیعی، بپردازند. 
 
این امر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده چرا که در خیلی از مناطق روستایی یا شهری صعب العبور و شرایط تا مناسبت جغرافیایی، در صورت بروز حادثه و اعزام تیم های امدادی به آن منطقه، گلدن تایم یا همان زمان طلایی رسیدگی به آسیب دیدگان به پایان خواهد رسید.
 
 
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *