جمعیت هلال احمر استان مرکزی

عمليات نجات كوهنوردان اراكى در منطقه گردشگرى گردو

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان مركزى از عمليات جستجو و نجات كوهنوردان اراكى در منطقه گردشگرى گردوى اراك توسط تيم هاى عملياتى و تخصصى اين جمعيت خبر داد.

به گزارش روابط عمومى جمعيت هلال احمر استان مركزى؛ مراد حيدرى در رابطه با اين خبر گفت: عصر امروز مورخ پنجم دى ماه سال جارى، طى تماس تلفنى با مركز كنترل هماهنگى عمليات جمعيت هلال احمر استان مركزى مطلع شديم كه ٥ نفر در مسير كوهنوردى و صعود به كوه سرخه اراك به علت برودت هوا و انتخاب ناصحيح مسير در راه مانده اند. 
 
حيدرى عنوان كرد: يك تيم كوهنوردى ٥ نفره خانم جهت كوهپيمايى به كوه هاى منطقه گردشگرى گردوى اراك حوالى نورالشهدا رفته بودند كه دچار سرمازدگى شده و در راه ماندند، كه  يكى از حادثه ديدگان با شماره اضطرارى ١١٢ جمعيت هلال احمر  تماس گرفت. 
 
وى افزود: با هماهنگى رئيس اداره عمليات جمعيت هلال احمر ٢ تيم كوهستان متشكل از دو نجاتگر پرسنل و ٥ نجاتگر داوطلب به منطقه اعزام و پس جستجوى منطقه و دست يافتن به افراد مذكور، آنها را پس از انجام اقدامات اوليه به پايين كوه و منطقه امن انتقال دادند. 
 
معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان اظهار داشت: اين حادثه راس ساعت ١٣:٣٨ دقيقه به واحد عملياتى جمعيت هلال احمر اطلاع و تيم هاى تخصصى راس ساعت ١٣:٥٢ دقيقه در محل حادثه حاضر وعمليات جستجو و نجات را آغاز كردند. 
 
حيدرى گفت: در ساعت ١٥:٢٥ دقيقه پس از دستيابى به اين تيم، درمان سرپايى يكى از افراد تيم كه دچار سرمازدگى شده بود انجام شده و پس از انتقال آنها به پايين كوه و مكان امن، عمليات به پايان رسيد.
 
 
 
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *