جمعیت هلال احمر استان مرکزی

قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود

گام هایم را بلندتر کردم تا زودتر به او برسم و منتظرش نگذارم، از شما چه پنهان که سخت کنجکاو بودم برای دیدنش، به اتاق که رسیدم، خانمی با لباسی رسمی و چهره ای معصوم را دیدم که از چشمهایش لبخند زیبای زیر ماسکش را هم میشد دید، به او نزدیک شدم و بعد از احوالپرسی او را به اتاق روابط عمومی برای انجام مصاحبه دعوت کردم، فنجان چایی را که در دست داشت را روی میز گذاشت و با من همراه شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان مرکزی؛ پریسا شعبانی 42 ساله عضو فعال واحد داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی و در حال حاضر به عنوان مدیر آموزشگاه استثنایی مهندس امیر ابراهیمی فخار واقع در شهرک گردوی اراک مشغول به فعالیت بوده که  با همت و تلاش بی وقفه خود توانسته کار زیبایی در عین حال باورنکردنی در مدت زمان کم در راستای موفقیت و بهروزی این کودکان انجام دهد که در ادامه با هم می خوانیم:
 
صحبت هایش را اینگونه آغاز کرد که همزمان با شروع سال تحصیلی جدید همراه با ویروس کرونا، تمامی کلاسها به صورت مجازی برگزاری شده  و دانش آموزان با گوشی موبایل یا تبلت با معلم خود در ارتباط بودند که از این بین تعداد 7 دانش آموز کم برخوردار داشتیم که متاسفانه دسترسی به گوشی یا تبلت نداشتند. 
 
در 10 روز گذشته این موضوع به ذهنم رسید که با استفاده از کمک های مردمی بتوانم برای این دانش آموزان تبلت تهیه کنم، ابتدا با نیت صدقه و تنها روزانه 5 هزار تومان شروع کرده و این مطلب را به طور استوری در اینستاگرام شخصی خود قرار دادم و از دوستان تقاضای کمک کردم که حداقل با همین تعداد مخاطبی که در اینستاگرام داشتم و هر نفر 5 هزار تومان بتوانم برای یک نفر هم که شده تبلت تهیه کنم.
 
خوشبختانه در مدت زمان خیلی کمی واریزها یکی پس از دیگری انجام می شد و برخلاف تصور من، هیچکس 5 هزار تومان نریخت و همه واریزی ها خیلی بالاتر از این مبلغ بود و من برای ترغیب دیگر عزیزان برای شرکت در این کار خیر تمامی رسید وجوه را استوری و تشکر میکردم.
 
خیلی از این عزیزان بعد از واریز و ارسال رسید وجه از من میخواستند که اسمی از آنها گفته نشود که همین کار را کرده و در استوری ها فقط از نیت خیر آنها و اعتمادشان به من و مشارکت در این امر خدا پسندانه  تشکر می کردم.
 
در عرض کمتر از 3 روز 10 میلیون تومان جمع آوردی شد و مابقی آن هم وقتی که به مرور رسیدها را استوری می کردم تلنگری بود برای بقیه و بدون اینکه گفته شود، وجهی که در توانشان بود را واریز و رسید آن را برایم ارسال می کردند.
 
تاکنون مبلغی بالغ بر 16 میلیون تومان جمع آوری شده که با آن 4 تبلت سامسونگ خریداری شد و حتی خود موبایل فروشی که همکاران معرفی کرده بودند مبلغ یک میلیون تومان به ما تخفیف دادند و در این کار خیر با ما شریک شدند.
 
تنها انگیزه من کمک به کودکان کم برخوردار و شاد کردن دل آنها بوده که یک دنیا ارزش دارد، 
اولین چیزی که موجب شد این جرقه در ذهن من ایجاد شود حدود ده روز پیش بود که پدر و مادر یکی از همین بچه ها به مدرسه آمدند که هزینه عینک دریافت کنند، از آنها سوال کردم که تبلت یا گوشی تهیه کردین برای فرزندتان؟  این خانواده دارای 4 فرزند بوده و 2 نفر از آنها به مدرسه می رفتند، پدر این بچه ها با شرمندگی گفت واقعا با دستمزد کارگری فقط میتوانم  خوراک خانه را تامین کنم. 
 
آن روز به قدری دلم سوخت که مدام به این فکر میکردم چگونه به آنها کمک کنم، تا اینکه تصمیم به این کار با شعار قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود، گرفتم و خوشبختانه بسیار هم استقبال شد. 
 
جالب است بدانید که حتی کسانیکه اینستاگرام نداشتند و از اطرافیان شنیده بودند که من مشغول جمع آوری پول برای این بچه ها هستم با من تماس گرفتند و شماره حساب  برای کمک می خواستند. 
 
خوشبختانه ما مردم نوع دوست و شریفی داریم و مطمئنا اگر بدانند که این پول به دست فرد محتاج خواهد رسید از هیچ کمکی دریغ نمی کنند و در واقع اعتماد سازی کلید اصلی موفقیت در این راه است. 
 
طرح دیگری که در حال برنامه ریزی برای اجرای آن هستیم کارآفرینی برای سرپرست خانواده های دانش آموزانی است که بخاطر کرونا، بیکار شده و منبع درآمدی دیگری ندارند، است. 
 
تصمیم بر این است که مبلغی حدود 1 میلیون تومان را در نظر گرفته و با آن مقداری کاموا و میل های بافتنی تهیه کرده و در اختیار مادران این کودکان قرار داده تا بتوانند با آن شال، کلاه یا لیف بافته و سود آن را پس از فروش به خودشان بدهیم تا منبع درآمدی هر چیز ناچیز داشته باشند یا پدران این کودکان را جهت یادگیری یکی از فنون درآمد زا به سمت مرکز فنی حرفه ای که تمام کلاس های آموزشی آن رایگان است، هدایت کنیم تا بتوانند برای خود اشتغال زایی کنند. 
 
یک مثال قدیمی در این خصوص هست که می گوید اگر می خواهید یک نفر را فقط برای یک روز سیر کنید به او ماهی بدهید و اگر می خواهید برای همیشه او را سیر کنید به او ماهیگیری آموزش دهید، من دوست دارم به این شکل به آنها کمک کنیم.
 
در پایان از تک تک کسانی که در این راه مرا همراهی کردند کمال تشکر را دارم و امیدوارم همان گونه که توانستند با کمکشان به این کودکان لبخند هدیه کنند، هزار برابر آن به زندگیشان برگردد.
 
تهیه تنظیم: سیده پریا میرطالبی  دبیر باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان مرکزی
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *