جمعیت هلال احمر استان مرکزی

پنجشنبه 07 اسفند 1399

مانور زلزله فرضی و اعلام لحظه صفر در استان مرکزی

مانور فرضی زلزله و اعلام لحظه صفر جهت حضور و عملکرد نجاتگران و پرسنل امدادی در جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ صبح امروز مورخ بیست و پنجم دی ماه سال جاری در ساعت ١۴ و ۴٠ دقیقه یک اعلام فرضی زلزله به بزرگی ۵/٨ دهم ریشتر در روستای سقانلیق واقع در ۵ کیلومتری شهرستان ساوه برگزار شد. 
 
این مانور جهت سنجش و تست میزان آمادگی نیروهای امدادی در جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه و شهرستان های معین اعم از زرندیه، غرق آباد، تفرش و آشتیان در هنگام وقوع زلزله یا حوادث فرضی دیگر، برگزار و عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار گرفت. 
 
بلافاصله پس از اعلام مانور زلزله فرضی، یک مانور دورمیزی در محل فرمانداری شهرستان ساوه برگزار و سازمانهای عضو کارگروه مدیریت بحران اعم از هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی، آتش نشانی و... حضور پیدا کرده و بر حسب فراخوان امدادی هر سازمان در محلی که به عنوان سایت اسکان اضطراری جهت اسکان افراد حادثه دیده ناشی از این زلزله فرضی در نظر گرفته شد، حضور بهم رساندند. 
 
 جمعیت هلال احمر در رأس نیروهای امدادی با حضور پرشور پرسنل، امدادگران، جوانان و داوطلبان را در این مانور که امدادگران در تمامی رسته های کوهستان، آوار، سیلاب، تیم توانا در بخش خواهران و تیم های تخصصی حمایت روانی سحر ، در محل حضور پیدا کردند. 
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از مجموعه عوامل امدادی در شهرستان ساوه به خصوص فرماندار ساوه و کلیه همکاران سازمانهای عضو کارگروه مدیریت بحران و پرسنل و اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه که حضور موثری در اجرای این مانور داشتند، قدردانی کرد.
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *