جمعیت هلال احمر استان مرکزی

هلال احمر برای تمام رده های سنی، جذاب است

همه با کاور سازمان جوانان در سالن جلسات منتظر شروع جلسه ویدئو کنفرانس بودند، جلسه ای که قرار بود یک مراسم تحلیف به صورت مجازی برگزار شده و در این مراسم اعضای سازمان جوانان با خواندن میثاق نامه و به تن کردن کاور سازمان امداد و نجات به این واحد منتقل شوند، انتقال یقه آبی ها به واحد امداد برای انجام کارهای امدادی و بزرگ، بالاخره با پیوستن مسئولین به جلسه ، شروع شد.

در بین جوانانی که در جلسه بودند عضوی که مشغول به خواندن میثاق نامه بود، توجهم را جلب کرد و تصمیم گرفتم بعد از مراسم دقایقی را با او در مورد عضویت در هلال احمر و احساسش از وارد شدن به واحد امداد، هم صحبت شده که با هم در ادامه می خوانیم:

به گزارش باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان مرکزی؛ نگار معصومی از ۱۳ سالگی از طریق کانون های دانش آموزی و طرح ملی دادرس وارد هلال احمر شده و پس از آن با عضویت در واحد جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان اراک و شرکت در کلاسهای امدادی، فعالیت خود را به طور جدی تر شروع کرده است.

 نگار معصومی با شور و اشتیاق نوجوانی و لحن مهربانش می گفت: امیدوارم که بتوانم با ورود به واحد امداد و نجات و یادگیری مباحث امدادی در سطوح بالاتر و تخصصی تر، کارهای مفیدی در هنگام نیاز  برای کشورم انجام دهم.

شاخص فعالیت هایی که تاکنون در جمعیت هلال احمر داشتم شرکت در طرح ملى دادرس که ابتدا به عنوان شرکت کننده و دو سال بعد به عنوان کادر اجرایی، شرکت در مسابقات رفاقت مهر یک سال به عنوان کادر اجرایی ، شرکت در طرح ملی پیمان، طرح آمران سلامت، طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به مدت دو سال، حضور مستمر در جمع آوری کمک های مردمی در حوادثی همچون زلزله کرمانشاه و سیل لرستان بوده است.

معصومی از حس خود در انجام فعالیت های بشردوستانه اینگونه می گوید که مطمئناً کمک به هم نوع و ایجاد رضایت مندی آنها، حس زیبایی ست که برای هر کسی که وارد واحد امداد شده و می داند که با حضورش می تواند خدمات مفیدی برای مردم در زمینه امداد رسانی انجام دهد، پر تکرار و مشهود است.

نگار می گوید: ابتدا قصدم فقط شرکت در مسابقات دادرس بود و اصلا قصد ادامه نداشتم، اما با دیدن این که در جمعیت هلال احمر همه بدون هیچ چشمداشتی کاملاً داوطلبانه در کنار هم به مردم کمک می‌کنند و این همه حس زیبای انسان دوستانه بین آنهاست، واقعاً باعث جذب شدن من شد.

شاید بارها به خصوص جمع آوری کمک های مردمی در حوادث اخیر از كار خسته می شدم ولی این حسی که می دانی زحماتت برای کمک به مردم است، همه خستگی را از تن بیرون می كرد.

 هلال احمر خوشبختانه برای تمام رده هاى سنی جذاب است، مثلا برای کودکان 5 تا 6 سال در کانون غنچه ها، دانش آموزان در کانون های دانش آموزی و همینطور تا سنین بالاتر، باید بگویم که هلال احمر برای هرکس با هر جایگاهی، جای کار داشته و در واقع مطمئنا وقتی که حتی یک بار هم یک فعالیت خیلی کوچک در هلال احمر انجام بدهند، خود شخص جذب خواهد شد.

در جمع‌آوری کمک‌های مردمی در زلزله کرمانشاه آدمهای زیادی در هر سنی می دیدیم كه در این بین،  یک بچه ۵ ساله بود که چیزهای خیلی کوچک را جمع آوری كرده و به بچه ها کمک می‌کرد، او با اینکه خیلی خسته شده بود همیشه به ما امید می‌داد و با زبان شیرین کودکانه اش، خداقوت می گفت و همه ما از حضور او و کارهای زیبایش با همان دستان کوچک، برای ادامه کار روحیه مضاعف می گرفتیم.

در پایان از معاون امور جوانان که خیلی جاها مشوق من بودند، از  خواهرم که مسبب اصلی علاقمندی من به هلال احمر بود که خودش هم سالهاست عضو داوطلب هلال احمر است و خانواده خوبم که همیشه کنارم بودند و مرا به انجام کارهای داوطلبانه و عام المنفعه تشویق می کردند، تشکر می‌کنم.

تهیه و تنظیم: سیده پریا میرطالبی دبیر باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان مرکزی

کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *