جمعیت هلال احمر استان مرکزی

سه شنبه 01 تیر 1400

پیام تسلیت مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، قیام ۱۵ خرداد و شهادت امام صادق (ع)

علیرضا محمودی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی همزمان با فرارسیدن سی و دومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، قیام ۱۵ خرداد و شهادت امام صادق (ع) پیام تسلیتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی متن پیام به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
فرا رسیدن سی و دومین سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شهادت امام صادق (ع) و شهدای والامقام قیام خونین 15 خرداد ۱۳۴۲را محضر مقام عظمای ولایت، مردم شریف ایران علی الخصوص کارکنان خدوم جمعیت هلال احمر استان مرکزی، تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.
امام خمینی (ره) یگانه فرزانه تاریخ، مجاهدی نمونه و بی‌مانند بود. در برابر ظلم به پا خاست و تا استقرار جمهوری اسلامی حرکت عظیم انقلابی مردم را هدایت کرد. حکومتی را بنیان نهاد که آرزویی به قدمت تاریخ مبارزات حق طلبانه جامه تحقق پوشاند و مسیری روشن در برابر دیدگان مظلومان گشود.
حضرت امام خمینی (ره) نماد یک رهبر مردمی بود؛ از میان مردم برخاست، با مردم زیست و درنهایت یک نظام مردم سالار دینی را به یادگار نهاد.
امام معتقد بود مردم رمز بقای انقلاب هستند. از این رو پس از پیروزی انقلاب، بر تدوین قانون اساسی و ایجاد ظرفیت‌های دموکراتیک قانونی، تاکید موکد داشتند تا حضور مردم در صحنه، ساز و کار مشخص قانونی پیدا کند. تاکید بر مردم‌ سالاری در نظام اسلامی، بی‌تردید میراث امام خمینی(ره) است. ایشان میزان را رأی مردم دانستند.
بنیان جمهوریت نظام جمهوری اسلامی از همان ابتدا بر انتخابات و مشارکت مردم در این رویداد مهم استوار شده است.
امروز در سایه توجهات خاصه حضرت ولیعصر (عجل‌الله‌ تعالی فرجه الشریف) ولایت‌ فقیه این میراث ماندگار امام خمینی، راه ایمان، عدالت، رفاه و عزت را به ما نشان می‌دهد و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای «مدظله‌العالی» از اندیشه‌های الهی و اصول مکتب این شخصیت والا و الگوی کم‌نظیر تقوا و اخلاص، پاسداری و صیانت می‌کند.
بر خود فرض می دانیم تا برای پاسداری از آرمان های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی و ادامه دادن راه شهدای انقلاب، تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری (حفظه الله) در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی و سربلندی ایران عزیز اسلامی، در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 که به فرموده مقام عظمای ولایت از مهم ترین مظاهر مردم سالاری دینی است شرکت نماییم.
در پایان شهادت بنیانگذار مکتب شیعه، امام جعفر صادق (ع) را به محضر مقدس منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر(عج) و شیعیان ارادتمند آن امام همام خصوصاً مردم شریف ایران تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و امیدوارم با الهام از سیره و زندگی سراسر درس و سخنان گهربار این امام رئوف و بزرگوار، پیرو واقعی مکتب ایشان باشیم.
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *