جمعیت هلال احمر استان مرکزی

یک کوه گرد بر اثر سقوط از کوه شهباز شازند- جان سپرد

یک کوه‌گرد روز پنجشنبه بر اثر سقوط از جبهه جنوبی ارتفاعات شهباز راستوند شازند جان سپرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی به نقل از خبرگزاری مهر؛ 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: یک کوه‌گرد روز پنجشنبه بر اثر سقوط از جبهه جنوبی ارتفاعات شهباز راستوند شازند جان سپرد.

«مراد حیدری» در گفت و گو با ایرنا افزود: ساعت ۱۲ ظهر امروز (پنجشنبه) حادثه سقوط یک جوان کوهنورد به مرکز eoc جمعیت هلال احمر اعلام شد که ۲ تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان شازند با تجهیزات کامل به منطقه اعزام شدند.

وی بیان کرد: این جوان  ۳۵ ساله  با یکی از بستگان خود برای تفریح و کوهپیمایی به ارتفاعات شهباز رفته بود که دچار حادثه شد و  از ارتفاع ۱۵۰ متری سقوط کرد و دچار ضربه و مولتی تروما شده بود و جان خود را از دست داد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی ادامه داد: پس از گرفتن کارگاه صعود و فرود، متوفی بسکت شد و توسط عوامل امدادی به پای کوه منتقل و تحویل عوامل اورژانس و ۱۱۰ شد.

مرادی عنوان کرد: عملیات انتقال این فرد به پایین کوه  چهار ساعت به طول انجامید.

شهباز با ارتفاع سه هزار و ۳۸۸ متر، کوهی است واقع در رشته‌کوه راستوند از کوهستان‌های شهرستان شازند در روستای سورانه و در شرق شهر تاریخی آستانه قرار دارد.

 قسمت جنوبی شهباز دارای پرتگاه‌های بسیار بلند، صخره‌ای و خشک است و دیواره‌های بلندی دارد اما در قسمت شمالی دارای طبیعتی سر سبز و یخچال‌های فصلی که تا تیرماه می‌مانند.

کوه شهباز در منطقه حفاظت شده راسوند قرار دارد و بلندترین قله استان مرکزی بعداز دومیر دلیجان با ارتفاع سه هزار و پانصد متر است.

کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *