جمعیت هلال احمر استان مرکزی

شنبه 05 مهر 1399

پایبند ماندن جوانان مرکزی در پای عهد خود در اجرای طرح قرار مهربانی

اهدای خون اهدای زندگی است،شاید بارها و بارها این جمله را شنیده باشید یا از کنار آن عبور کرده باشید اما جمله یکی از مسئولان سازمان انتقال خون «اهدای هر واحد خون از سوی اهداکنندگان می تواند جان سه فرد نیازمند به خون و فرآورده های خونی را از مرگ نجات دهد.» به خوبی موید این جمله است.

 

جوانان مرکزی با شروع طرح قرار مهربانی در سال گذشته همچنان پای عهد خود ماندن و هر ماه با حضور در مراکز انتقال خون در این امر خداپسندانه شرکت و به  هموطنان خود مهرورزی نمودند .

آرش اشتری معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی اجرای این طرح را یک طرحی بشردوستانه از سوی جمعیت هلال احمر دانست و بیان داشت: با توجه به اینکه یکی از برنامه های مستمر سازمان جوانان هلال احمر پویش قرار مهربانی با شعار اهدای خون هدیه برای نجات جان انسانها می باشد .

وی افزود: با توجه به کاهش اهدای خون در روزهای کرونایی  و قرنطینه و کاهش مراجعات مردمی به سازمان انتقال خون و نیاز مبرم به خون و فراورده های آن  لذا سازمان جوانان هلال احمر با فعال کردن پویش قرار مهربانی هر ماه اقدام به برگزاری برنامه خداپسندانه و بشر دوستانه اهدای خون می نماید که با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در مراکز اهدای خون برابر با آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی صورت می پذیرد اجرای برنامه مذکور بین کانونهای طلاب ، روستایی و دانشجویی داوطلبانه میباشد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی خاطرنشان کرد : این برنامه  هر ماهه در معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی و مرکز امور جوانان که دارای پایگاههای انتقال خون میباشند  اجرا شده است از ابتدایی آذر تاکنون تعداد 67 نفر خون خود را اهدا نموده اند .

وی در پایان تصریح کرد: اجرای این طرح در بین جوانان باعث ترویج فرهنگ نوعدوستی، و ایثار می شود و جوانان با حضور در مراکز انتقال خون این فرهنگ را به معنای واقعی در درون خود نهادینه میکنند

کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *