جمعیت هلال احمر استان مرکزی

سه شنبه 06 آبان 1399
توسط کاروان سلامت معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در طرح نذر آب ۳ صورت گرفت:

حضور سفیران مهربانی استان مرکزی در مناطق کم برخوردار سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال استان مرکزی از اعزام کاروان سلامت این جمعیت به مناطق کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان در طرح نذر آب ۳ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر محمد محمدی در رابطه با این خبر گفت: امسال برای سومین سال متوالی است که برنامه نذر آب توسط جمعیت هلال احمر در مناطق کم‌ برخوردار کشورمان برگزار شده و جمعیت هلال احمر استان مرکزی به همت معاونت امور داوطلبان این افتخار را داشت در طول این سه سال متوالی در این طرح حضور داشته باشد. 
 
دکتر محمدی عنوان کرد: در ۲ سال اول در منطقه سیب و سوران استان سیستان و بلوچستان و  امسال برای اولین بار به منطقه پلان شهرستان چابهار رفتیم و خدماتی عام المنفعه و بشردوستانه به ساکنین  این مناطق ارائه شد.
 
وی افزود: خدماتی که در این منطقه توسط داوطلبان انجام شد اعزام یک کاروان پزشکان و پیراپزشکان بود که در این کاروان‌ها در خدمت ۵ تن از پزشکان متخصص استان مرکزی و دو دندانپزشک و یک نفر پزشک عمومی و چهار پیراپزشک بودیم که در درمانگاه افلاطون مستقر شدند و بیماری را که توسط مرکز بهداشت شناسایی شده بودند را در فراخوان کرده و مورد مداوا و معالجه قرار گرفتند. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال استان مرکزی بیان داشت:  تحویل داروی رایگان یکی دیگر از برنامه‌های طرح نذر آب ۳ بود که پس از انجام ویزیت توسط پزشکان مذکور، داروی مورد نیاز آنها تحویل داده می شد. 
 
دکتر محمد محمدی خاطرنشان کرد: از بیست و چهارم لغایت ۲۸ شهریور ماه سال جاری در این مناطق حضور داشتیم و نکته حائز اهمیتی که به نظر من به روحیه جهادی این تیم هم افزایی داشت این بود که به دلیل بسته بودن فرودگاه چابهار  این تیم پزشکی مسیر ۲۰۰۰ کیلومتر را به صورت زمینی اعزام شدند که به نظر من یک کار فوق العاده بسیجی بود که توسط پزشکان محترم تیم صورت گرفت.
 
دکتر محمدی اظهار داشت: خدمات پزشکی انجام شده طی مدت مذکور همچون ویزیت ۱۴۴۷ نفر توسط پزشکان متخصص، ۳۳۳ نفر ویزیت پزشک عمومی، ۱۷۵ نفر ویزیت دندانپزشک، برگزاری کلاس‌های بهداشتی بالاخص در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا بوده که توسط پیراپزشکان صورت گرفت ویژه  ۲۶۶۳ نفر بود. 
 
وی در ادامه گفت: علاوه بر کارهای بهداشتی و درمانی که در این برنامه نذر آب ۳ صورت گرفت همچون توزیع ۱۴۰ بسته مواد غذایی جمعاً به ارزش ۲۸ میلیون تومان بود که توسط خیرین داوطلب جمعیت هلال احمر استان مرکزی بسته‌های غذایی خریداری شد وبه افراد نیازمند در منطقه پلان در بین هموطنان عزیزی که به صورت کپر نشینی زندگی می‌کردند توزیع شد. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال استان مرکزی گفت: توزیع  ۳۰۰ بسته بهداشتی که بین این هموطنان عزیز توزیع شد که عمده اقلام بهداشتی توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده بود.
 
دکتر محمد محمدی عنوان کرد: توزیع لوازم‌التحریر به ارزش ۲۰ میلیون تومان یکی دیگر از کارهایی بود که بین دانش آموزان این مناطق صورت گرفت، تهیه و توزیع اسباب بازی بین کودکان به ارزش ۱۵ میلیون تومان یکی دیگر از برنامه‌های برنامه فرهنگی بود که در برنامه کاروان نذر آب ۳ صورت گرفت. 
 
دکتر محمدی گفت: یکی دیگر از کارهای بسیار خوب و زیربنایی که انجام شد کلنگ‌زنی یک مدرسه چهار کلاسه در روستای گزانی بخش پلان شهرستان چابهار بود که توسط مرکز نیکوکاری نیام و خانه هلال روستای مصلح آباد با مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان انجام شد و اکنون مدرسه در حال ساخت است. 
 
وی در پایان از داوطلبانی که در این طرح حضور داشته و کسانی که پشتیبانی کردند تا این کار به نحو احسن انجام شود تشکر و قدردانی کرد.
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *