پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
در سوره مبارک مائده آیه 32 آمده است: اگر کسی یک نفر را نجات بدهد، زنده کند، انگار همه‌ی مردم را زنده کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

نتایج مسابقات المپیاد ورزشی سازمان جوانان اعلام شد

گزارش نهایی مرحله استانی ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی سازمان جوانان در استان مرکزی
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی آرش اشتری معاون امور جوانان این جمعیت در رابطه با نحوه المپیاد بیان کرد: در تاریخ 26 بهمن ماه سال 94 ششمین دوره از المپیاد فرهنگی ورزشی سازمان جوانان (مرحله استانی) در استان مرکزی به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه با شرکت 7 شهرستان در بخش خواهران و 9 شهرستان در بخش برادران به تعداد 450 نفر در رشته های آمادگی جسمانی با رویکرد امدادی,شنا و غریق نجات ,والیبال(ویژه خواهران) و فوتسال( ویژه برادران) با هدف ایجاد نشاط و انگیزه به منظور حفظ و جذب جوانان با توجه به جذابیت مسابقات ورزشی و کمک به رشد و توسعه ورزش در جمعیت با توجه به سوابق و ظرفیت های مناسب ورزشی با حضور سرکار خانم والی (رئیس اداره اردوها و مسابقات )به عنوان ناظر سازمان جوانان از اولین روز شروع المپیاد,آقای لـله گانی (معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان ) در اختتامیه و همچنین رؤسای شعب و مسئولین محترم استانی و شهرستان برگزار شد.
وی در ادامه افزود : این المپیاد به مدت چهار روز برای خواهران و برادران شرکت کننده اجرا و به رقابت پرداختند و در نهایت در مرحله خواهران رتبه های برتر رشته والیبال مربوط به شهرستانهای ساوه,دلیجان و تفرش,رتبه های برتر رشته شنا و غریق نجات تیمی شهرستانهای اراک,ساوه و تفرش و رتبه های برتر آمادگی جسمانی با رویکرد امداد شهرستانهای تفرش,ساوه و دلیجان و در بخش برادران رتبه های برتر رشته فوتسال مربوط به شهرستانهای ساوه,خمین و محلات ,رتبه های برتر رشته شنا و غریق نجات مربوط به شهرستانهای اراک,ساوه ,شازند و رتبه های برتر در رشته آمادگی جسمانی با رویکرد امدادی به شهرستانهای ساوه,غرق آباد و خمین تعلق گرفت که تیم های اول هر رشته به مسابقات کشوری که بهار سال آینده برگزار خواهد شد اعزام میشوند.
لازم به ذکر است : کاپ اخلاق در مرحله خواهران به شهرستان محلات و در مرحله برادران به شهرستان تفرش تعلق گرفت که از مهم ترین اهداف این المپیاد بود.
لـله گانی در طی گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: حفظ سلامت و ایجاد فضای رقابت و رفاقت بین جوانان داوطلب هلال احمر و تقویت شور و نشاط بین اعضا از مهمترین اهداف برگزاری این المپیاد ورزشی سراسری است.
لـله‌گانی با اشاره به برگزاری مستمر این المپیاد در استان های مختلف اظهار کرد: ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی هلال احمر با حضور 30 هزار نفر از جوانان داوطلب این سازمان در 450 شعبه مستقر در 31 استان کشور در حال برگزاری است.
وی افزود: این المپیاد موجب آمادگی و هماهنگی داوطلبین برای اجرای بزرگترین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در آستانه سال جدید می شود.
معاون سازمان هلال احمر کشور بیان کرد: فراگیر شدن نگاه بشردوستانه در سطح جامعه از رویکردهای اصلی جمعیت هلال احمر است و در واقع هلال احمر بزرگترین سازمان بشردوستانه جهان است.
وی افزود: رویکرد بشردوستانه بدون توجه به مذهب، تفکر و نژاد نخستین اندیشه جمعیت جهانی صلیب سرخ بود که در کشور ما با مفاهیم دیگری کنار یکدیگر قرار گرفت که نتیجه آن تلاش برای کاهش دردهای همنوعان است.
لـله‌گانی در جمع مسئولین و جوانان ورزشکار تاکید کرد: طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی جمعیت هلال احمر کشور گسترده ترین مانور سازمان جوانان است که یکی از کارکردهای برگزاری این المپیاد در آستانه اجرای این طرح، ایجاد انگیزه لازم برای جوانان داوطلب است.
اشتری در پایان افزود:ورزش از نگاه هلال احمر متفاوت است با دیگر ارگانها ,چون مبتنی بر اصول و ارزشهای والای هلال احمر و اهداف بشردوستانه می باشد,لذا کسب رتبه فقط ملاک نیست و توجه به اخلاق ورزشی و نیز فرهنگ سازی در این زمینه در اولویت فعالیتهای ورزشی سازمان جوانان می باشد و باید به سمتی حرکت کرد که اعضای داوطلب هلال احمر در این مسابقات شرکت نمایند و استانها از اعزام تیم های قهرمان ملی و المپیکی در مسابقات خودداری نمایند تا مسابقات فقط بین اعضا برگزار شود.


٠٥:٠٥ - يکشنبه ٢ اسفند ١٣٩٤    /    عدد : ٨٨٦٣٦    /    تعداد نمایش : ٧١٩خروج