جمعیت هلال احمر استان مرکزی

دوشنبه 06 تیر 1401

آغاز مانور سراسری 2 روزه تیمهای بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان مرکزی در روستای قزلجه شهرستان تفرش

در سومین روز از هفته هلال و بمناسبت یکصدمین سال تاسیس هلال احمر مانور تیم های بهداشت و درمان اضطراری پایه و سحر معاونت امور جوانان این جمعیت صبح امروز در محل روستای قزلجه شهرستان تفرش آغاز بکار کرد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی،  عبدالکریم شعبان زاده سرپرست  این جمعیت  با اشاره به اعزام تیم بهداشت و درمان اضطراری معاونت بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان و تیم سحر معاونت امور جوانان استان به روستای قزلجه و انجام معاینه و دارو ودرمان رایگان،  در هفته هلال احمر  خاطرنشان کرد این مانور توسط تیم درمان اضطراری حوزه درمان و تیم سحر حوزه جوانان در یکی از روستاهای  محروم شهرستان  تفرش انجام می گیرد. 
وی افزود:در روز 20 اردیبهشت ماه تیم سحر معاونت امورجوانان استان متشکل از 10 نفر از اعضای جوانان به منطقه اعزام شدند و  به ارائه خدمات پرداختند.
 شعبان زاده افزود:تیم درمان اضطراری متشکل از پزشکان و پیراپزشکان، زنان و مامایی، پرستار،کارشناس بهداشت محیط و تغذیه ،کارشناس گفتار درمانی و کار درمانی و ... که همگی داوطلب این جمعیت می باشند در روزچهارشنبه 21 اردیبهشت ماه با حضور در روستای قزلجه  به ویزیت رایگان بیماران این روستا پرداخته و داروی مورد نیاز بیماران را هم به صورت رایگان در اختیار قرار می دهند.
شعبان زاده اضافه کرد: این مانور ترکیبی با حضور  اعضای تیم درمان اضطراری  ،پرسنل، امدادگران، جوانان و داوطلبان و تیم های عملیاتی هلال احمر شعبه تفرش و با هدف سنجش میزان آمادگی نیرو‌های  درمان در شرایط بحرانی و تقویت و توسعه آموزش‌های تیم‌ها و ارائه خدمات توانبخشی، برگزاری تعامل و هدفمند با دستگاه های ستاد بحران، اصول برپایی اردوگاه و آموزش هدفمند در سطح مدارس انجام می گیرد.
سرپرست  جمعیت هلال احمر استان مرکزی در پایان با اشاره به اینکه تیم‌های سحر معاونت امور جوانان هلال‌احمر نیز برای کاهش آسیب‌های روانی پس از بلایا وارد صحنه حوادث می‌شوند،گفت:جوانان با حضور در تیمهای حمایت روانی،سلامت محور،فرهنگی اجتماعی،فضای  دوستدار کودک،و یاریگران هلال آموزشهای لازم را به اهالی این منطقه ارائه می دهند.
گفتنی است این مانور در تاریخهای 20 و 21 اردیبهشت ماه در روستای قزلجه از توابع شهرستان تفرش در حال برگزار می باشد.
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *