جمعیت هلال احمر استان مرکزی

سه شنبه 01 تیر 1400

امضای تفاهم نامه همکاری جمعیت هلال احمر استان مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی / تاکید بر همکاری دوجانبه

تفاهم نامه همکاری دو جانبه جمعیت هلال احمر و دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی به امضای مدیرعامل جمعیت استان و رئیس این دانشگاه رسید.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ صبح امروز در نشستی که به همین منظور در دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اساتید ،کارکنان و دانشجویان مورد تاکید قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در حاشیه امضای این تفاهم نامه همکاری گفت: امضای تفاهم نامه ها گام موثری در جهت تعامل و هم افزایی دستگاه ها در زمینه ماموریت های سازمانی و اهداف مشترک است.

علیرضا محمودی با اشاره به تفاهم نامه های متعدد جمعیت هلال احمر استان مرکزی با دیگر دستگاه ها، تفاهم نامه بین این جمعیت و دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی را یکی از مهمترین تفاهم نامه های مهم این جمعیت برشمرد.

محمودی افزود: جمعیت هلال احمر به عنوان متولی آموزش های همگانی و عمومی در حوزه «پیشگیری و آمادگی مقابله با سوانح و امداد و نجات» فعالیت می نماید .

وی در همین زمینه ضرورت برگزاری دوره های آموزش ضروری و امدادی در مراکز علمی و دانشگاهی عنوان کرد و گفت: آموزش و آشنایی کارکنان و دانشجویان تمامی رشته ها با این مقولات و مباحث ضروری تاثیر بسزایی در تغییر نگرش، بینیش و ارتقای مهارت های کابردی آنان برای اقدامات پیشگیرانه و آمادگی در برابر حوادث خواهد داشت و از سویی نیز سبب ترویج و انتقال این آموزه ها به سایرین خواهد گردید.

وی تصریح کرد: بروز بحران‌ها و حوادث غیرمترقبه مختلف در منطقه‌ای که کشورمان در آن قرار دارد موجب شده است تا ضرورت کسب آمادگی روزافزون و هرچه بیشتر تمامی اقشار و واحدهای جامعه در مقابله با حوادث غیرمترقبه را در درجه بالایی از اهمیت قرار دهد. در همین راستا، بنا به ضرورت و لزوم توجه جدی به مدیریت کارآمد بحران و خدمت‌رسانی بهتر و مؤثرتر به آسیب‌دیدگان طبیعی و حوادث غیر‌مترقبه و به ‌منظور تحقق اهداف مورد نظر و انجام برنامه‌ها و فعالیت‌های مشترک و نظر به توانمندی¬ها و شایستگی-های دانشگاه آزاد اسلامی و جمعیت هلال احمر استان در انجام فعالیت¬های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و در راستای ارتقاء کمی و کیفی اهداف و برنامه¬های مشترک این تفاهم نامه به امضاء رسید.

کلانتری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیتهای آموزشی دانشگاه اعلام آمادگی خود را جهت اجرای طرحهای اقتصادی نیز اعلام نمود.

 

گفتنی است این تفاهم نامه 3 ساله در 11 ماده، 37 بند و 7 تبصره، در دو نسخه واحد تنظیم و به امضای مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک رسید و با مبادله آن، اجرای مفاد تفاهم نامه در تمامی مراکز و واحدهای تابعه الزامی گردید.

در این تفاهم نامه علاوه بر ارائه آموزش های عمومی و همگانی به عوامل و دانشجویان در زمینه های امداد و کمک های اولیه، بر تقویت کانونهای دانشجویی هلال احمر در این دانشگاه، استفاده از ظرفیت و امکانات طرفین در راستای آموزش نیروها، افزایش کار‌آمدی ایشان و سایر برنامه‌های مشترک؛همکاری در آموزش و پژوهش با هماهنگی معاونتهای آموزش، پژوهش و فناوری و جوانان جمعیت هلال احمر ؛ سازماندهی فراگیران این تفاهم‌نامه در قالب تیم‌های تخصصی جهت ارائه خدمات در هنگام حوادث، برنامه‌ریزی و هماهنگی جهت اجرای برنامه‌ها و مانورهای آموزشی مشترک در جهت ترویج موضوع امداد و کمک‌های اولیه، خدمات داوطلبانه و عام المنفعه؛راه‌اندازی تشکل‌های دانشگاه در قالب "خانه هلال اساتید" و تقویت"کانون دانشجویی" به‌منظور منسجم کردن فعالیت‌های امدادی و عام المنفعه اساتید، کارکنان و دانشجویان؛ فراهم نمودن شرایط عضویت افراد آموزش دیده در جمعیت جهت شرکت در فعالیت‌های داوطلبانه، بشر‌دوستانه و امدادی در قالب تیم های منسجم امدادی به نام دانشگاه؛ همکاری در برگزاری و حضور افراد آموزش دیده در برنامه‌های جمعیت (مانور‌ها، اردو‌ها، مسابقات و رقابت‌ها، همایش‌ها، فعالیت‌های امدادی و ...)مورد تاکید قرار گرفته است.

در پایان این مراسم با امضاء طرفین، تفاهم نامه به امضاء رسید و دکتر کلانتری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک به عضویت افتخاری جمعیت هلال احمر در آمد.

کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *