جمعیت هلال احمر استان مرکزی

سه شنبه 01 تیر 1400

جستجو و نجات فرد گرفتار در ارتفاعات لجور توسط نجاتگران شازندی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی از جستجو و نجات فرد گرفتار در ارتفاعات لجور شهرستان شازند توسط نجاتگران تیم کوهستان جمعیت هلال احمر این شهرستان خبر داد. ‌

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ مراد حیدری در رابطه با این خبر گفت: عصر امروز مورخ چهارم خرداد ماه سال جاری راس ساعت ١۵ و ۴٠ دقیقه طی تماس تلفنی با مرکز کنترل هماهنگی و عملیات جمعیت هلال احمر استان مبنی بر اعلام حادثه در ارتفاعات لجور و گیر افتادن کوهنوردی به صورت انفرادی در این منطقه، بلافاصله ضمن هماهنگی با جمعیت هلال احمر شهرستان شازند، نجاتگران تیم امداد و نجات در کوهستان این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند. 
 
حیدری عنوان کرد: تیم فوق با کمترین زمان ممکن به همراه تجهیزات در منطقه حاضر و پس از انجام هماهنگی با فرد حادثه دیده که مردی ٣۵ ساله بود و ارائه راهنمایی های لازم، فرد از ارتفاعات به پایین کوه انتقال پیدا کرد. 
 
وی افزود: کوهنورد فوق به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از منطقه و همچنین صعود انفرادی در این شرایط در ارتفاعات لجور گرفتار شده بود که خوشبختانه با اقدام فوری جمعیت هلال احمر نجات یافت. 
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی ضمن خداقوت به تیم اعزامی، اعلام کرد: همشهریان عزیز و کوهنوردان گرانقدر با رعایت نکات ضروری در صعود به ارتفاعات به ویژه به همراه داشتن امکانات لازم و همچنین صعود با تیم مجرب، بدون ریسک به مقصد رسیده و دچار حادثه نخواهند شد.
 
لازم به ذکر است: نجاتگران داوطلب تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان شازند آقایان ابوالفضل عاجلو، خسرو عاجلو، فتاح لطفی، غلامرضا بیات و داود شاه مرادی بودند که از زحمات این عزیزان قدردانی میشود.
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *