جمعیت هلال احمر استان مرکزی

دوشنبه 06 تیر 1401
توسط تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان شازند صورت گرفت؛

نجات خانم کوهنورد اراکی از ارتفاعات کوه غازک شهرستان شازند

عبدالکریم شعبان زاده سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی از نجات خانم کوهنورد اراکی توسط تیم کوهستان جمعیت هلال احمر شازند خبر داد.

 
 
 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ عبدالکریم شعبان زاده در این خصوص گفت: تیم ۵ نفره کوهنوردی از اراک که به قصد کوهنوردی به قله غازک شهرستان شازند رفته بودند دچار حادثه شدند.
وی در ادامه افزود؛یکی از کوهنوردان که خانمی ۴۴ ساله بود بر اثر سقوط از ارتفاع  آسیب دید که با حضور به موقع تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان شازند نجات یافت.
 وی افزود: با اعلام حادثه  به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه عصر جمعه ۲۰ خرداد ماه سال جاری توسط همراهان وی، تیم تخصصی کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان شازند بلافاصله به منطقه اعزام و پس از حدود یک  ساعت به مصدوم دستیابی صورت گرفت.
 سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی بیان کرد: مصدوم که براثر لغزش سنگ زیر پا از ارتفاع سقوط کرده و دچار ترمای پای چپ شده بود، توسط عوامل امدادی هلال احمر بسکت و به پای کوه منتقل شد و توسط آمبولانس پایگاه امداد جاده ای توره به مرکز درمانی منتقل شد و عملیات در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به پایان رسید.
گفتنی است در این عملیات پرسنل و نجاتگران داوطلب آقایان قربان نان بده، فتاح لطفی،خسرو عاجلو،ابوالفضل عاجلو ،روزبه همتی و صابر ملکی حضور داشتند‌.
کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *