جمعیت هلال احمر استان مرکزی

چهارشنبه 19 مرداد 1401

آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر مجازی شد.

 آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر مجازی شد.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: آموزشهای همگانی در جمعیت هلال احمر به صورت غیر حضوری و مجازی و در راستای توسعه سطح آموزش‌ها و ایمنی جامعه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ با توجه به فرارسیدن هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ، محمد رضا زمانی معاون آموزش و پژوهش این جعیت، اظهار داشت: به جهت شرایط فعلی و محدودیت های برگزاری کلاسهای حضوری و نیز با هدف دسترسی حداکثری مردم استان، سعی کردیم آموزشهای همگانی را از حضوری به غیر حضوری و با استفاده از فضای مجازی پیش ببریم و این آموزشها را به صورت مجازی برگزار کنیم.

 

وی افزود: فراگیری آموزشهای همگانی موجب ارتقاء سطح آگاهی خانواده ها در برابر حوادث و سوانح و نیز افزایش سطح تاب آوری جامعه می شود و با توجه به اینکه راهبرد کشور برای کاهش خطرات و آسیب‌ها تاکید بر آموزش همگانی است این نوع آموزش، آمادگی مقابله و پاسخگویی در بحران هایی مانند زلزله، سیل و دیگر حوادث غیر مترقبه را بالا می برد و تلفات جانی و خسارات مادی را به شدت کاهش می دهد.

 

زمانی ادامه داد: به جهت شیوع ویروس کرونا و با توجه به مختل شدن الگوی زندگی افراد جامعه لازم بود هلال احمر برای برطرف نمودن نیازها دست به اقدامات ضروری بزند و قطعا به روز رسانی آموزش از ارائه حضوری به فضای مجازی از جمله این نیازها بود که هلال احمر در این راستا تمام سعی و تلاش خود را کرد.

 

وی یادآور شد: جمعیت هلال احمر بر حسب وظایف ذاتی و قانونی خود، متولی اصلی آموزش‌های همگانی مربوط به حوادث و سوانح در کشور است و تلاش دارد تا با استفاده از مشارکت‌های مردمی، بشردوستانه و داوطلبانه میزان خسارات ناشی از حوادث و سوانح را کاهش دهد.

 

زمانی در پایان خاطر نشان کرد: سایت خادم به آدرس http://learn.khadem.ir با ارایه آموزشهای مفید و کاربردی با دسترسی آسان به منابع آموزشی همراه با صدور گواهینامه بصورت رایگان در دسترس عموم برای این موضوع قرار دارد .

کلمات کلیدی
admin Markzazi
تهیه کننده:

admin Markzazi

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *