پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
در سوره مبارک مائده آیه 32 آمده است: اگر کسی یک نفر را نجات بدهد، زنده کند، انگار همه‌ی مردم را زنده کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزارى کارگاه یک روزه تابستان ایمن در شهرستان تفرش

سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان تفرش از برگزارى كارگاه يك روزه تابستان ايمن و راه اندازى كمپين نه به آتش سوزى در شهرستان تفرش خبر داد.
به گزارش روابط عمومى جمعيت هلال احمر استان مركزى؛ زيبا حاجى محمدى در رابطه با اين خبر گفت: در نيمه اول تيرماه سال جارى، این برنامه با همکاری واحد جوانان و همراهی اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش به مدت يك روز در پارک باغ ملی تفرش از ساعت۱۸ تا ۲١ با حضور مسئولين شهرستان انجام شد.
حاجى محمدى عنوان كرد: آموزش و آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی و افزایش سطح اطلاعات لازم در حوادث و سوانح ازمهمترین اهداف برگزاری این کارگاه بود .
وى افزود: این کارگاه ها در چهار بخش با موضوعات گرمازدگی و گزیدگی ها، احیای قلبی_ریوی، آسیب های اندام و تروما، آموزش سنجش فشار خون جهت فراگیران و همچنين ایستگاه کودک به همت واحد واحد جوانان جمعیت هلال احمر با آموزش صحیح پناهگیری درنقاط امن و نقاشی مرتبط با این موضوع کودکان را در جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی در بلایا آموزش داد.

سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان تفرش اظهار داشت: به همت بانوان فعال جمعیت هلال احمر نیز ایستگاه غذای سالم باهدف معرفی غذاهای تفرش و توجه به سلامت غذاهای مصرفی برپا شده و گیاهان دارویی که توسط بانوان تهیه شده بود نیز جهت عرضه در معرض دید عموم قرار گرفت.

حاجى محمدى خاطر نشان كرد: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و عدم توجه برخی شهروندان و مسافران به نگهداری و محافظت از طبیعت تفرش واحد جوانان جمعیت با هدف جلوگیری و ایجاد پیمان برای عموم شهروندان از کمپین "نه به آتش سوزی در طبیعت " رونمایی کردند.
وى افزود: این کمپین با حضور دکتر محمدرضا حیدری تفرشی منتخب شورای عالی و عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان مرکز، سرکار خانم بیاتی رئیس شورای اسلامی شهرستان و جمعی ازمسئولین شهرستانی افتتاح شد.
حاجى محمدى گفت: در پایان از میان شرکت کنندگان که با حضور در کارگاه های آموزشی به سوالات مطرح شده پاسخ صحیح داده بودند باقرعه کشی هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید .
وى در ادامه بيان داشت: جمعیت هلال احمر تفرش در نظردارد با برگزاری کارگاه های مداوم در سطح شهر در جهت ایجاد آمادگی شهروندان گام بردارد تا شاهد کاهش آسیبهای مخاطرات باشیم.


٢٣:٤٠ - پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج