مرکزی
امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲
به مناسبت روز درختکاری صورت گرفت:

اجرای پویش هر ایرانی یک درخت در استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از ویژه برنامه روز درختکاری و اجرای طرح کاشت یک میلیارد اصله درخت در سطح کشور با حضور مسئولان استانی و شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: مورخ ۱۵ اسفند ماه سال جاری و همزمان با فرارسیدن سالروز درختکاری در کشور و در راستای تحقق پویش "هر ایرانی یک درخت" و اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت در سطح کلانشهر اراک همزمان با سراسر، مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و معاون جوانان این جمعیت به همراه جمعی از مدیران استانی، در این طرح مشارکت داشتند.

دکتر شهرجردی عنوان کرد: کاشت درخت در این طرح به صورت نمادین در دره مودر اراک با حضور استاندار مرکزی، نماینده محترم ولی فقیه در استان، پرسنل و اعضای فعال جمعیت هلال احمر با همکاری اداره منابع طبیعی در استان برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه روز بیست و یکم اسفندماه به صورت سراسری در کل کشور مقر است پرسنل و اعضای فعال جمعیت هلال احمر در بخض ها و محل های از پیش تعیین شده به درختکاری بپردازند، این طرح به صورت نمادین در روز پانزدهم اسفندماه برگزار و طرح اصلی در روز بیست و یکم و به صورت سراسری در مرکز استان و شعب تابعه توسط پرسنل ک اعضای فعال برگزار خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه گفت: امروزه با صنعتی شدن جوامع بشری درختان نقش مهم تری در زندگی بشر ایفا می‌کنند، از سویی مقدمات پیشرفت بیشتر صنعت و فناوری را موجب شده و از سو ی دیگر به منزله ریه‌های یک شهر تلقی شده و نقش مهمی در تامین سلامت اعضای جامعه را ایفا می‌کنند.

دکتر علیرضا شهرجردی گفت: روز درختکاری بهانه ‌ای است برای این که ما به محیط زیست احترام گذشته و آن را احیا کنیم و یا حداقل آن را با دقت بیشتری نگه داری کرده، امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک، کشوری زیبا و آباد را برای خویش مهیا کنیم که یقیناً کاری پسندیده است.

تصاویر

مشاهده ۱۶۲
/
۱۴۰۱/۱۲/۲۰- ۱۱:۱۵
/
تعداد بازدید:162 شنبه 20 اسفند 1401 - 11:15
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است