مرکزی
امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲
در برف و کولاک شب گذشته تاکنون صورت گرفت:

امدادرسانی به بیش از ۱۵۰ نفر در جاده‌های برفی استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از امدادرسانی به بیش از ۱۵۰ نفر از متاثرین در برف و کولاک محورهای مواصلاتی استان و اسکان اضطراری ۸۲ نفر از در راه ماندگان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: از شب گذشته بیست و سوم بهمن ماه سال جاری به دنبال هشدار سطح نارنجی هواشناسی و بارش برف سنگین در ۲۶ استان کشور، پرسنل این جمعیت همچون مدیرعامل و پرسنل حوزه مدیریت، معاون امداد و پرسنل حوزه معاونت امداد، تیم واکنش سریع و پرسنل شعبه اراک به همراه ۱۴ امدادگر و نجاتگر به بیش از ۱۵۰ نفر امدادرسانی کردند. 

دکتر شهرجردی عنوان کرد: از شب گذشته تاکنون تعداد ۵۶ خودرو در ۴ محور پرتردد و برف خیز استان رهاسازی و ۸۲ نفر در پایگاه توره شهرستان شازند، پایگاه شهید نجفی دوراهی آشتیان و همچنین امامزاده آمنه خاتون اراک اسکان داده شدند. 

وی افزود: اقلامی همچون ۶۰ عدد پتو، ۱۵۰ قرص نان، ۲۲ بسته خرما، ۳۰ بسته بیسکوییت، ۲۰ کنسرماهی، ۱۰ باکس آب معدنی، ۱ کیلو چای و ۱ کیلو قند بین متاثرین از برف و کولاک شب گذشته تاکنون توزیع شد . 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه بیان داشت: شهرستان‌های متاثر از برف و کولاک همچون اراک، ساوه، تفرش، دلیجان و شازند و بوده و از ۶ خودروی آمبولانس و ۴ خودروی کمکدار هایلوکس در ۹ عملیات امداد و نجات استفاده شده است. 

دکتر علیرضا شهرجردی ضمن عرض خداقوت به تمامی‌پرسنل و نجاتگران در پایگاه‌های امداد ثابت و سیار این جمعیت افزود: با توجه به اینکه تا روز چهارشنبه همین هفته مورخ بیست و ششم بهمن ماه طبق اعلام سازمان هواشناسی، بارش برف ادامه دارد، کلیه عوامل امدادی و عملیاتی این جمعیت با تجهیزات مورد نیاز تخصصی به صورت آماده باش کامل هستند.

مشاهده ۱۵۲
/
۱۴۰۱/۱۱/۲۶- ۱۲:۰۹
/
تعداد بازدید:152 چهارشنبه 26 بهمن 1401 - 12:09
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است