مرکزی
امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

جستجو و نجات ۲ مفقودی در ارتفاعات زرندیه استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از عملیات موفق جستجو و نجات ۲ مفقودی در ارتفاعات منطقه کوهستانی آقاعلیا شهرستان زرندیه توسط تیم امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: عصر روز گذشته مورخ بیست و ششم بهمن ماه سال جاری طی تماس تلفنی فرمانداری شهرستان زرندیه با مرکز پاسخگویی اضطراری جمعیت هلال احمر این شهرستان مبنی بر مفقودی ۲ نفر در منطقه کوهستانی روستای چناقچی زرندیه، پس از هماهنگی با معاونت امداد و نجات استان، یک تیم ۴ نفره شامل ۱ نفر پرسنل و ۳ نفر نجاتگر به منطقه مذکور اعزام شدند.

دکتر شهرجردی عنوان کرد: تیم مذکور بلافاصله پس از انجام هماهنگی‌های لازم، راس ساعت ۱۷ از شعبه زرندیه به منطقه حادثه اعزام و پس از ۶ ساعت پیمایش و عبور از مناطق صعب العبور و برف گیر روستا و کوه آقاعلیا به افراد مفقودی دسترسی پیدا کردند.

وی افزود: پس از دسترسی هر دو نفر را مورد ارزیابی قرار داده و اقدامات لازم برای انتقال آنها انجام شد که خوشبختانه هر دوی این عزیزان که دو تا آقای حدودا ۳۵ ساله بودند از سطح هوشیاری مناسب برخوردار بوده و فقط از ناحیه انگشتان پا، دچار سرمازدگی شده بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه گفت: تیم اعزامی دو شهروند گرامی را با انجام اقدامات لازم به پایین کوه منتقل و برای اسکان موقت و درمان سرمازدگی تا خانه بهداشت روستا همراهی شدند.

دکتر شهرجردی در پایان گفت: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی و انسداد کامل راه‌ها به خصوص در کوهستان با توجه به بروز خطرات احتمالی همچون ریزش بهمن، در راه ماندن، مفقودی و سرمازدگی خواهشمندیم تا پایداری و بهبود شرایط فعلی آب و هوا از کوهپیمایی و حضور در این مناطق خودداری کنید و با عوامل امدادی همکاری لازم را داشته باشید.

مشاهده ۱۴۸
/
۱۴۰۱/۱۲/۰۱- ۱۴:۴۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است