مرکزی
امروز دوشنبه  ۱۳ آذر ۱۴۰۲
در برف و کولاک شب گذشته استان مرکزی صورت گرفت:

ارائه خدمات امدادی به بیش از ۱ صد و ۳۰ نفر در استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از عملیات ۲۴ ساعته برف و کولاک شب گذشته و ارائه خدمات امدادی به بیش از یک صد و ۳۰ نفر از متاثرین و در راه ماندگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: با توجه به بارش برف سنگین طبق هشدار سطح نارنجی هواشناسی ازابتدای هفته تاکنون، طی شب گذشته و عملیات ۲۴ ساعته تیم های امدادی و عملیاتی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی به بیش از ۱۳۰ نفر از سرنشینان ۴۴ خودرو متاثرین و در راه ماندگان امدادرسانی شد.

دکتر شهرجردی عنوان کرد: با توجه به شرایط نامناسب جوی و ادامه بارش ها و خطرات احتمالی، به بیش از ۱۱۰ نفر اسکان اضطراری داده شد و اقلامی همچون ۸۶ تخته پتو، ۵ کیلو نان سنتی اراک و سایر اقلام مصرفی همچون نان، خرما، آب معدنی و ... بین افراد اسکان داده شده و متاثرین از برف و کولاک توزیع شد.

وی افزود: عملیات مذکور توسط ۸ تیم امدادی و عملیاتی این جمعیت همچون ۹ نفر از پرسنل و ۱۲ نفر از امدادگران انجام و همچنین از ۶ دستگاه خودروی آمبولانس و ۲ دستگاه خودروی کمکدار سبک بکارگیری شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی ضمن قدردانی از زحمات پرسنل و امدادگران حاضر در این عملیات گفت: این عملیات برای دومین بار از ابتدای هفته جاری تاکنون با توجه به بارش سنگین برف و کولاک و انسداد محورهای مواصلاتی انجام شده که بر حسب وظیفه به تعداد زیادی از هموطنان امدادرسانی شده است.

دکتر علیرضا شهرجردی در پایان گفت: پرسنل، امدادگران و نجاتگران این جمعیت در ایام پیش رو در ۱۳ پایگاه امداد و نجات ثابت، ۱ پایگاه کوهستان و ۳ پست موقت با تجهیزات تخصصی لازم به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش کامل مشغول خدمت رسانی به هموطنان عزیز در مواقع لزوم هستند.

مشاهده ۸۸
/
۱۴۰۱/۱۱/۲۶- ۱۴:۴۸
/
چهارشنبه 26 بهمن 1401 - 14:48
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است