مرکزی
امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر استان مرکزی همزمان با سراسر کشور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مرکزی از اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر استان همزمان با سراسر کشور که از روز گذشته (چهارشنبه) آغاز و تا پایان ۱۵ فروردین سال آتی ادامه دارد، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: روز پنجشنبه در نشست خبری با رسانه‌ها در اراک با بیان مطلب بالا گفت: از ابتدای سال جاری این جمعیت به ۷ هزار و ۶۸۰ نفر ارائه خدمات داشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.
دکتر شهرجردی با اشاره به اینکه در این مدت ۸۶ مورد رها سازی توسط نیروهای امداد این جمعیت صورت گرفته است و نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد افزایش ۵۳ درصد رشد هستیم افزود: همچنین از ابتدای سال جاری ۳۵۳ نفر توسط امدادگران این جمعیت نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند که این آمار نسبت به بازه زمانی سال قبل گویای ۱۲ درصد کاهش است.
وی با بیان اینکه بیشترین عملیات امداد و نجات این جمعیت در سال جاری در پایگاههای زرندیه و دوراهی آشتیان به وقوع پیوسته است، خاطرنشان کرد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۰ نفر در این استان اسکان اضطراری شدند که این تعداد با افزایش ۶۱۴ درصدی همراه است.
براساس این گزارش مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: یک‌هزار و ۲۹۰ روستا در این استان وجود دارد که ۷۹۱ روستا دارای دهیاری است و از این تعداد، تاکنون برای بیش از ۵۵۰ دهیاری بر اساس تفاهم‌نامه مجوز صدور خانه هلال صادر شد که تعداد زیادی از آنها، سال آتی افتتاح می‌شود.
شهر جردی گفت: امسال برای نخستین بار ، ۶۰ میلیارد ریال بین سه هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران نیازمند این استان در راستای تامین هزینه درمان، دارو و تجهیزات مورد نیاز هزینه شد.

مشاهده ۴۲
/
۱۴۰۱/۱۲/۲۵- ۰۰:۰۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است