مرکزی
امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

آغاز طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر در استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از آغاز طرح ملی خدمات نوروزی در استان از تاریخ بیست و چهارم اسفندماه سال جاری لغایت پانزدهم فروردین ماه سال ۱۴۰۲ ادامه داشته و به مسافران نوروزی خدمت رسانی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: از تاریخ بیست و چهارم اسفندماه سال جاری و همزمان با آغاز طرح ملی خدمات نوروزی در سراسر کشور این طرح در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروزی توسط معاونت امداد و نجات و همچنین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی توسط معاونت جوانان و طرح های نیابت، کرامت، هلال رحمت و ... توسط معاونت داوطلبان در استان شروع به فعالیت کرده است.

دکتر شهرجردی عنوان کرد: طرح ملی امداد و نجات نوروزی از تاریخ بیست و چهارم اسفندماه با ۱۴ پست ثابت ور پایگاه‌های امداد و نجات جاده ای، ۵ پست سیار در محورهای ساوه-تهران، ساوه-همدان، اراک-سلفچگان، محلات- آبگرم و نراق-مشهد اردهال به صورت شبانه روزی و یک تیم توانای بانوان به صورت ۱۲ ساعته مشغول خدمت رسانی به هموطنان هستند.

وی افزود: در طرح مذکور روزانه ۶۶ نفر پرسنل و نجاتگر در سطح استان همچون پایگاههای امداد و نجات نوروزی، محورهای مواصلاتی و پرتردد و همچنین مرکز استان در مراکز کنترل هماهنگی عملیات eoc و erc در حال خدمت رسانی بوده و تاکنون ۴ عملیات امداد و نجات توسط پست های ثابت و ۱ عملیات امداد و نجات توسط پست های سیار انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه گفت: علاوه بر طرح ذکر شده طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی توسط معاونت امور جوانان و مشارکت فعال اعضای جوانان در سطح استان در حال برگزاری است و جوانان در ۸ پست ثابت و ۲ پست سیار به صورت ۱۲ و ۲۴ ساعته مشغول خدمت رسانی به هموطنان هستند.

دکتر شهرجردی اظهار داشت: در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جوانان با پست های راهنمایی مسافران با توزیع راهنما و بروشورهای آموزشی، ایستگاه فضای دوستدار کودک ویژه سرگرمی‌کودکان با برنامه‌های متنوع و خیمه‌های نماز در پست های ثابت و خدمات امدادی توسط تیم های سحاب این جمعیت در خدمت هستند.

وی در ادامه بیان داشت: طرح مذکور با هدف ایجاد ایفای رسالت و مسئولیت پذیری در بین اقشار جامعه به ویژه جوانان برای انجام فعالیت های امدادی و بشردوستانه در مبادی ورودی استانها، نقاط مقاصد سفر و پایانه‌های مسافربری اجرا می‌شود.

مشاهده ۱۱۷
/
۱۴۰۱/۱۲/۲۸- ۲۱:۳۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است