مرکزی
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

درخشش جوانان سرزمین آفتاب در طرح خدمات بشر دوستانه نوروزی

در بیست و سومین طرح ملی خدمات نوروزی اعضای جوانان هلال احمر استان مرکزی در راستای ارائه خدمات بشردوستانه و عام المنفعه و نمایش جلوه‌های بشردوستی به خلق روزهای زیبایی در قاب نوروز ۱۴۰۲ پرداختند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ معاون امور جوانان هلال احمر استان مرکزی گفت: امسال هم مانند سنوات گذشته در ایام نوروز، بیست و سومین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با مشارکت بیش از ۴۰۰ نفر از جوانان دختر و پسر این استان در ۱۳ شعبه تابعه و برپایی بیش از ۲۲ پست نوروزی برگزار شد.
مهدی حسینی افزود: این طرح در سراسر استان مرکزی از ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ اجرا شد، که در طی آن به بیش از۳۴هزار و ۵۵۲ نفرمسافر در پست های ثابت و ۱۳۰۴نفر در پست های سیار خدمات متنوعی ارائه شد.
وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های متنوعی همچون؛ برپایی ایستگاه‌های سلامت ((همراه با اجرای تست رایگان فشار خون، آموزش چهره به چهره امداد و کمک های اولیه، توصیه‌های امدادی، توصیه‌های رانندگی ایمن و ... )) برپایی پست های دوستدار کودک همراه با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع و جدید با مشارکت تیم های سحر برای کودکان همچون؛ برپایی ایستگاه‌های نقاشی، ساخت کاردستی،اجرای بازی‌های متنوع ،عروسک گردانی ،نقاشی بر روی چهره،قصه خوانی , دعوت به مشارکت در نظر سنجی مردمی‌که در این طرح شهرستان آشتیان طی سه مرحله اعلام نتایج موفق به کسب رتبه ششم کشوری پست برتر نوروزی از دیدگاه مردم شد.

اجرای طرح ابتکاری زیست محیطی و آموزشی و فرهنگی، جذب مشارکت های مالی در اجرای بهتر طرح، اجرای برنامه‌های متنوعی در روز طبیعت و روز های تعطیل توسط تیم های پیاده و سواره سحاب، ویژه برنامه‌های آغاز عید نوروز، ویژه برنامه‌های روز جمهوری اسلامی، توزیع بروشورهای آموزشی،نقشه و راهنمایی مسافران از جمله برنامه‌های اجرایی توسط جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی بود.

حسینی مجموعه خدمات ارائه شده در طی ۱۹ روز خدمت رسانی جوانان را شامل ۲۲۱۴۷نفر در ایستگاه‌هاى سلامت، ۳۵۹۰ نفر بهرفت،۱۰۱۷۲نفر دوستدار کودک،۱۰۹۹۵ نفر در نظر سنجی مردمی، ۱۶۵ میلیون تومان مشارکت های مالی خارج از جمعیت و تعداد اقلام توزیعى را شامل ۱۳۵۲۹ مورد آموزشی،فرهنگی و زیست محیطی اعلام کرد‌.

این مقام مسئول از اجرای طرح پویش بهرفت “بهبود رفتارهای ترافیکی”در سراسر استان خبر داد و بیان داشت:مسئولین ارشد استانی همچون استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی،معاونین استاندار، مدیر عامل جمعیت هلال احمر، مشاورین، معاونتهای جمعیت هلال احمر، فرمانداران، بخشداران، روسای ادارات شهرستانها ،مدیران کل ادارات استان مرکزی، فرماندهان و مقامات ارشد نیروهای انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی و جمعی از مردم و مسافران به این کمپین پیوستند.

وی ابراز امیدواری کرد: این طرح بتواند زمینه مناسبی برای کاهش خطرات رانندگی و بهبود رفتار رانندگان شود.

معاون امور جوانان هلال احمر استان مرکزی در پایان اظهار داشت: جوانان استان مرکزی با درخشش خوب در دو مرحله نظر سنجی مردمی و مشارکت مردم در این طرح موفق به کسب رتبه اول استان درسطح کشور شدند .

حسینی ضمن تشکر از روسای شعب، مسئولین امور جوانان و اعضای جوانان مشارکت کننده در طرح و رابطین خبری،آماری نسبت به پوشش موثر اخبار و نشان دادن جلوه‌های بشر دوستی جوانان از همه در اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۲ تقدیر کرد و آرزوی توفیق روز افزون را برای ایشان خواستار شد.

مشاهده ۹۴
/
۱۴۰۲/۰۱/۱۸- ۱۴:۴۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است