مرکزی
امروز دوشنبه  ۳ مهر ۱۴۰۲

نجات کوهنورد ۶۵ ساله در ارتفاعات لجور استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از نجات کوهنورد ۶۵ ساله در دیواره لجور شهرستان شازند توسط تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان شازند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: عصر امروز راس ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه مورخ بیست و ششم فروردین ماه سال جاری طی تماس مردمی‌با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC جمعیت هلال احمر استان مبنی بر گرفتار شدن کوهنورد ۶۵ ساله در دیواره لجور شهرستان شازند، پس از انجام هماهنگی‌های لازم تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر این شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.

دکتر شهرجردی عنوان کرد: تیم اعزامی متشکل از ۸ نفر از پرسنل و نجاتگران جمعیت هلال احمر با تجهیزات کامل و مورد نیاز کوهستان اعزام و پس از دسترسی به مصدوم با تثبیت کارگاه با توجه به صعب العبور بودن و صخره ای بودن منطقه، اقدامات مورد نیاز انجام شد.

وی افزود: فرد مذکور به علت سقوط از ارتفاع، از ناحیه سر و ساق پای راست دچار آسیب و شکستگی شده بود، پس از انجام اقدامات اولیه و تثبیت به دامنه کوه منتقل و به عوامل اورژانس جهت انتقال به بیمارستان تحویل داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه بیان داشت: عملیات فوق پس از ۳ ساعت و راس ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه غروب با تلاش تیم اعزامی‌با موفقیت به پایان رسید.

دکتر علیرضا شهرجردی ضمن قدردانی از عوامل امدادی حاضر در عملیات گفت: با شروع فصل بهار و تابستان و افزایش صعود و طبیعت گردی شهروندان باید دقت داشته باشند که با رعایت تمامی نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات کامل صعود داشته و از کوهنوردی انفرادی تا جای ممکن خودداری کنند.

مشاهده ۳۰۸
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۷- ۱۲:۵۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است