مرکزی
امروز دوشنبه  ۳ مهر ۱۴۰۲
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی خبر داد:

برگزاری مسابقات قرآن، نهج البلاغه و احکام در جمعیت هلال احمر استان مرکزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از برگزاری مسابقات قرآن کریم، احکام و نهج البلاغه با شعار خدمت، صلح و دوستی در این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ دکتر علیرضا شهرجردی، ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان و تاکید بر بهره گیری از فیوضات این ماه پر خیر و برکت گفت: ماه رمضان ماه نزول قرآن است و توجه به کلام وحی، تدبر در آن و قرائت روزانه قرآن امری ضروری است.
دکتر شهرجردی با اشاره به اینکه مسابقات قرآن کریم، احکام و نهج البلاغه ویژه کارکنان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی برگزار می‌شود، افزود: این دوره از مسابقات از آغاز و تا ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات با شعار خدمت، صلح و دوستی برگزار می‌شود، ادامه داد: علاقمندان در رشته‌های حفظ قرآن کریم، تفسیر نهج البلاغه و احکام با هم به رقابت می‌پردازند.
این مقام مسئول با بیان اینکه علاقمندان به شرکت در رشته حفظ قرآن، در حفظ سوره یاسین، حفظ یک جز، سه جز، پنج جز، ده جز، پانزده جز و کل قرآن کریم با هم رقابت می‌کنند، افزود: در بخش قرائت قرآن کریم نیز رشته ترتیل خواهران و برادران از سوره یاسین و در رشته تحقیق برادران نیز از سوره انبیا برگزار می‌شود.

شهرجردی همچنین به برگزاری مسابقه تفسیر قرآن اشاره کرد و گفت:منبع این مسابقه تفسیر نمونه است و در رشته نهج البلاغه نیز ترجمه و شرح نامه امام علی (ع)به امام حسن (ع)نامه ۳۱ نهج البلاغه برگزار خواهد شد.


مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی همچنین با بیان اینکه در رشته احکام، احکام عمومی از توضیح المسائل مراجع عظام(احکام تقلید، طهارت، نجاست، نماز، خمس، امربه معروف و نهی از منکر) برگزار می‌شود، اظهار کرد: شرکت در این مسابقات برای عموم آزاد است.

مشاهده ۳۳۲
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۸- ۰۱:۳۰
/
تعداد بازدید:332 دوشنبه 28 فروردین 1402 - 01:30
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است