مرکزی
امروز دوشنبه  ۳ مهر ۱۴۰۲

برگزاری مرحله نخست مسابقات قرآن کریم ،نهج البلاغه و احکام جمعیت هلال احمر استان مرکزی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مرکزی از برگزاری مرحله نخست مسابقات قرآن کریم ،نهج البلاغه و احکام در هلال احمر این استان خبر داد و گفت: ۱۸۰ نفر در این مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ علیرضا شهرجردی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مسابقات قرآن کریم، نهج‌البلاغه و احکام ویژه کارکنان، امدادگران و داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر با شعار خدمت، صلح و دوستی در راستای لبیک به منویات مقام معظم رهبری  از سوی معاونت آموزش و پژوهش و با هماهنگی دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر برگزار شد

.

وی ادامه داد: این مسابقات با هدف ایجاد انس و الفت بیشتر کارکنان با قرآن و نهج‌البلاغه، ترویج فرهنگ غنی قرآنی و نهج‌البلاغه و نهادینه کردن آن بین اعضای جمعیت هلال‌احمر استان، ارتقای روحیه معنوی و گسترش اخلاق اسلامی و تقویت ایمان و باورهای دینی، شناسایی چهره‌های قرآنی و تکریم از آنها و آشنایی بیشتر با مسائل شرعی و احکام عمومی‌برگزار شد.

علیرضا شهرجردی ضمن اشاره به استفاده از داوران مطرح استانی در رشته‌های مسابقات قرآنی گفت: حفظ جز های یک ، ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، کل قرآن کریم، حفظ سوره یاسین، قرائت در بخش بانوان در رشته قرائت ترتیل از سوره یاسین و در بخش آقایان در رشته ترتیل از سوره یاسین و در رشته تحقیق از سوره انبیا، تفسیر قرآن با محوریت سوره مبارکه یاسین (منبع تفسیر نمونه)، نهج‌البلاغه در رشته ترجمه و شرح نامه امام علی (ع) به امام حسن (ع) با محوریت نامه ۳۱ نهج‌البلاغه و احکام از جمله رشته‌های این دوره از مسابقات به شمار می‌رود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: رشته احکام نیز در سطح احکام عمومی از توضیح المسائل مراجع عظام(حضرت امام خمینی ) با محوریت احکام تقلید، نماز، خمس، امر به معروف و نهی از منکر و ... برگزار شد.

شهرجردی با اشاره به اینکه ۱۸۰ نفر در این مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند، اضافه کرد: به دلیل مشارکت و استقبال بی نظیر با هماهنگی‌های انجام شده مسابقات در دو منطقه به میزبانی شهرستان‌های اراک و دلیجان برگزار شد .

تصاویر

مشاهده ۳۶۰
/
۱۴۰۲/۰۲/۱۴- ۱۱:۳۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است