مرکزی
امروز دوشنبه  ۳ مهر ۱۴۰۲

سفر یک روزه رئیس دفتر نمایندگی فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر در ایران به استان مرکزی

رئیس نمایندگی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران روز گذشته با حضور در استان مرکزی از پروژه هلال احمر در شهرستان‌های خمین، دلیجان و محلات بازدید به عمل آورد و با مسئولان استانی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ عطا مرتضی دورانی رئیس دفتر نمایندگی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران و منصور یاموت نماینده کشور یمن با حضور در بیت تاریخی امام خمینی رحمت الله ضمن ابراز خرسندی از حضور و بازدید از بیت تاریخی امام (ره) بیان داشت: بیش از ۱۵ میلیون نفر داوطلب در سراسر جهان در جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ فعالیت  دارند. جمهوری اسلامی ایران به عنوان سومین کشور در رتبه جهانی از نظر فعالیت های داوطلبانه قرار دارد.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌هایی که با مقامات ارشد جمعیت هلال احمر در کشور صورت گرفته فدراسیون این آمادگی  را دارد تا ازطریق تخصیص منابع مالید نسبت به تامین و تجهیز خودروهای امدادی و همچنین حمایت از گروههای داوطلبان و تهیه بسته‌های حمایتی ۴۸ ساعته و ۷۲ ساعت در زمان وقوع بحران و حوادث برای مردم آسیب دیده در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهد.

 

عطا مرتضی دوران با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ خودروی امدادی تجهیز شده  و ۳۰۰ دستگاه آمبولانس به زودی وارد کشور می‌شود افزاد: این قول را میدهیم  با بررسی وضعیت استان مرکزی سهم قابل قبولی از این ناوگان امدادی در اختیار شهرستان‌های این استان قرار گیرد.

*جمهوری اسلامی ایران با ایجاد طرح خانه‌های هلال ابتکاری بینظیر را در دنیا رقم زده است*

نماینده صلیب سرخ جهانی در ایران در ادامه سفر خود به استان مرکزی گفت: همدلی و هماهنگی در بین مسئولین استان مرکزی بی نظیر است. بسیار خرسندیم که فرصت حضور در این استان را پیدا کردیم و از نزدیک با ظرفیت پایگاه‌های امداد و نجات و  توان مجموعه هلال احمر در بحث درمان و توانبخشی در  آشنا شدیم . 

عطا دوران ضمن بیان توانمندی جمعیت هلال احمر ایران  و استفاده از پتانسیل نیروی داوطلب و پایه کار در زمان بروز بحران‌ها و آمادگی و تاب‌آوری بسیار بالا افزود:  ایده بی نظیر و جذاب خانه‌های هلال در جمعیت هلال احمر ایران در پاسخ دهی موثر و کوتاه در زمان وقوع حوادث بسیار موثر است و به دنبال آن هستیم تا رسانه‌ها در سراسر دنیا نسبت به نحوه کار این خانه‌های هلال به صورت عملی آشنا شوند. 

رئیس دفتر نمایندگی فدارسیون صلیب سرخ  با معرفی ابزار Drif "صندوق پاسخ اضطراری به سوانح و بلایا در کمترین زمان" از تامین منابع مالی در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها خبر داد و اعلام کرد: حداکثر زمان برای تامین مبالغ مالی با اجرای این طرح در مدت زمان دو هفته می‌باشد و در واقع پس از وقوع حادثه با طبقه بندی حوادث و رنگ  بندی‌هایی که به صورت زرد، نارنجی و قرمز در این طرح تعریف شده است .مبالغی به منظور تامین مایحتاج ضروری آسیب دیدگان و تجهیزات امدادی و بالا بردن توان عملیاتی نیروهای امداد و نجات ارائه خواهد شد.

مشاهده ۱۶۲
/
۱۴۰۲/۰۳/۱۲- ۱۱:۴۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است